Spojená škola internátna Michalovce

Dnes je 22.July 2024, meniny má Magdaléna, zajtra Oľga

Aktuality

Kritéria prijatia žiakov do 1.ročníka 2024/2025

PDF Tlačiť E-mail
Streda, 29 November 2023

Podmienky prijatia na štúdium
na Odborné učilište internátne Viliama Gaňa, Školská 12, Michalovce
a kritéria prijatia žiakov do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025

Kritériá na prijímcie skúšky 2024/2025 v súbore pdf 

 

Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

PDF Tlačiť E-mail
Streda, 30 August 2023

Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024 sa uskutoční dňa 04.09.2023 o 8.30 hod.

Tešíme sa na Vás!

 

Deň mlieka

PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 30 September 2022

V roku 2000 vyhlásila Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo poslednú stredu v septembri za Svetový deň mlieka. Aj týmto spôsobom sa zameriava pozornosť deti a dospievajúcej generácie na potrebu konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov. Naši žiaci si tento deň pripomeli referátom o Svetovom dní mlieka a prezentáciou o mlieku, jeho zložení a význame. Najlákavejšia bola pre nich veľká prestávka počas ktorej mohli ochutnať výrobky z rôznych druhov syrov, chuťovky pripravené napr. nivovou, syrovo cesnakovou a syrečkovou pomazánka. Veľký dopyt bol aj po sladkých mliečnych výrobkoch, ktoré boli pripravené vo forme pudingov, jogurtov, ochuteného aj neochuteného mlieka. Tieto výrobky pre žiakov školy pripravili žiaci z odboru kuchár a cukrár pod vedením MOV. Tento deň sa žiakom veľmi páčil a takéto akcie by privítali aj každý deň.

220922_den_mlieka1 220922_den_mlieka2 220922_den_mlieka3 220922_den_mlieka4

220922_den_mlieka5 220922_den_mlieka5 220922_den_mlieka7 220922_den_mlieka7

 

Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

PDF Tlačiť E-mail
Streda, 31 August 2022

Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční dňa 05.09.2022 o 8.30 hod.

Tešíme sa na Vás!

 

Návšteva ministra školstva Branislava Gröhlinga

PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 28 Marec 2022

navsteva_ministra_1 navsteva_ministra_4 navsteva_ministra_3

V rámci poskytovania humanitárnej pomoci na Slovensko - Ukrajinskej hranici v súvislosti s vojnou na Ukrajine, navštívil dňa 15.03.2022 východnú časť republiky pán minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling s delegáciou.

Popri iných povinnostiach delegácia ministra školstva v zložení generálna riaditeľka kancelárie ministra Jana Lysáková, riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Tomáš Kostelník, poradca ministra Ľuboš Dudík navštívila aj školy v regióne, ktoré boli ochotné spolupracovať s MŠVVaŠ pri vytváraní dočasného útočiska a ubytovania pre utečencov z Ukrajiny.  Medzi tieto školy patrí aj naša škola, kde sme pána ministra s delegáciou privítali s veľkou radosťou.

Pri pracovnom obede sme s pánom ministrom diskutovali o vytvorení potrebnej ubytovacej kapacity v priestoroch školského internátu pre utečencov z Ukrajiny ako aj pre zabezpečovací tím dobrovoľníkov, ktorí túto činnosť odvádzajú úžasne. Pán minister nás prekvapil záujmom, ľudskosťou, veľkou empatiou pri riešení danej problematiky. Pri obhliadke školského internátu, sme pánovi ministrovi predstavili priestory našej školy a to tried, odborných učební, školskej kuchyne a školskej jedálne a areál školy.

Sme veľmi radi, že sme po prvýkrát v histórii školy mohli na našej pôde privítať delegáciu z ministerstva školstva.

Pán minister, ďakujeme Vám za Vašu návštevu.

navsteva_ministra_5 navsteva_ministra_2

 

22. marec - Svetový deň vody

PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 28 Marec 2022

Dňa 22. marca si celý svet pripomína Svetový deň vody. Cieľom tohto dňa je každoročne upozorňovať na stav vôd vo svete, na aktuálne dlhodobé problémy s vodou a potrebou spolupráce pri jej ochrane.

den_vody__1 den_vody__2 den_vody__3

Výnimočnosť tejto tekutiny sme si na elokovanom pracovisku SŠI v Sečovciach pripomenuli rôznymi aktivitami o vode, diskutovali sme o šetrení s vodou v domácnostiach a spôsoboch ochrany vody. Zaoberali sme sa aj ekologickými súvislosťami či následkami pitnej krízy v krajinách tretieho sveta. Žiaci si zopakovali princíp kolobehu vody v prírode, rozoberali sme závislosť pozemského života od vody, priblížili si vodné spoločenstvá. Svoju fantáziu, tvorivosť a vedomosti žiaci preukázali pri tvorbe tematických pracovných listov a kresieb o vode. Z týchto prác sme si vytvorili peknú nástenku. Najkrajšie práce boli odmenené. V závere žiaci ochutnávali čistú a minerálnu vodu a zároveň sa dozvedeli o škodlivosti pitia sladkých vôd.  Žiakom sa tento deň veľmi páčil, lebo sa dozvedeli o vode dôležité informácie.

Čítať celý článok...
 

14. február – Sv. Valentín

PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 28 Marec 2022

14. február je deň, kedy sa oslavuje Valentín. Tento deň je sviatkom všetkých zamilovaných, kedy si vyznávame lásku viac ako inokedy. Obdarúvame sa kvetmi, sladkosťami, či inými drobnosťami a stretávame sa na romantických miestach. Tento deň sme si pripomenuli aj so žiakmi našej školy na elokovanom pracovisku v Sečovciach. V úvode sme žiakov poinformovali o svätom Valentínovi, ktorý žil v 3. storočí nášho letopočtu a o ktorom koluje mnoho legiend. Žiaci z odboru služby a domáce práce pod vedením MOV ušili pekne srdiečka a žiaci z odboru predavač využili svoje praktické zručnosti pri balení perníkových srdiečok. Žiaci praktickej školy nakreslili Valentínske obrázky z ktorých sme si vytvorili peknú nástenku. V závere dňa všetci žiaci dostali sladkú odmenu.

valentin_1 valentin_2 valentin_3

 

Beseda Vtáčí raj Senné a Medzibodrožie

PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 24 Marec 2022

 

Dňa 15.03.2022 sme so žiakmi pod vedením učiteľov navštívili Mestskú knižnicu Gorazda Zvonického v Michalovciach. Besedu odborne lektorovala p. Alena Palčíková.

beseda_01

V úvode výstavy sa žiaci oboznámili s históriou lesov a rybníkov. Následne nám p. Alena Palčíková premietla dokumenty, ktoré pochádzajú zo súkromného fotografického archívu bratov Rinikovcov - Senianske rybníky. Táto rybničná sústava vybudovaná ako náhrada za odvodnené časti krajiny je dnes domovom kŕdľov vodného vtáctva. Je označovaná za Vtáčí raj. Vo filme Vtáčí raj Senné a Medzibodrožie nás bratia Rinikovci previedli náučným chodníkom "Vtáčím rajom", ktorý je celoeurópskym významným  územím a predstavili nám nielen jeho súčasnosť, ale aj históriu a spolužitie ľudí s prírodou v oblasti Senianskej mokrade a Medzibodrožie.

Čítať celý článok...
 

Láskavosť cez sladkosť

PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 10 Marec 2022

Metropolou východného Slovenska sa šíri bábovková výzva, ktorá spája ľudí, ktorá poteší nemocnice, políciu, azylové domy, hasičské zbory a domovy sociálnych služieb. Táto krásna voňavá a láskava iniciatíva sa nazvala „Láskavosť cez sladkosť“. Bábovkovú výzvu odštartovala semifinalistka šou „Pečie celé Slovensko“ pani Katka.

2022_babovky__1

Táto krásna výzva oslovila aj majstrov odborného výcviku učebného odboru obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál a napiekli so žiakmi krásne, voňavé bábovky. V spolupráci s učebným odborom opatrovateľská starostlivosť v zariadeniach sociálnej starostlivosti sme odovzdali bábovky klientom Charitného domu prof. Hlaváča v Michalovciach.

Klienti boli veľmi vďační, že sme im priniesli kus domova a hlavne gazdinky si zaspomínali ako oni dávno piekli bábovky. Sme veľmi radi, že sme im vyčarili úsmev na tvárach a našou návštevou spríjemnili ich deň. Odmenili nás aj krásnymi pesničkami a slovami vďaky, ktoré zasa veľmi potešili nás.

Čítať celý článok...
 

Podmienky prijatia na štúdium

PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 28 Január 2022

Podmienky prijatia na štúdium do Odborného učilišťa internátneho Viliama Gaňa, Školská 12 v Michalovciach a kritéria prijatia žiakov do 1. ročníka v školskom roku 2022/2023

 

Podmienky prijatia na štúdium 2022/2023

 

Stránka 1 z 8